HTML و CSS

آموزش HTML و CSS – آشنایی با تگ font در HTML (سایز)

خب حالا به قسمت های اصلی کار یعنی آشنایی با تگ هایی که فضای نمایش داده شده در مرورگر رو زیبا تر خواهند کرد. مبحث HTML رو شروع میکنیم با جلسه ای دیگر از این آموزش توسط پنگوئن

امروز میخوام تگ font رو در HTML به شما معرفی کنم این تگ امروزه در صفحه های وب کاربرد چندانی نداره اما چرا؟ تگ فونت در صفحه HTML به صورت جزئی و در صفحه CSS به صورت کلی تری با آن سرو کار خواهیم داشت به همین دلیل برای استفاده از خاصیت های font از تگ آن استفاده کمتری می شود.
در تگ font در HTML خاصیت های بسیاری وجود دارد که در این جلسه به یک خاصیت مهم آن می پردازیم. خاصیت اول خاصیت font size:
این خاصیت همان طور که از اسمش مشخص است به توضیح در رابطه با اندازه فونت نوشته شده می پردازد. در این خاصیت که در آن با تگ باز font شروع و با تگ بسته آن تمام می شود با بالا رفتن اعداد اندازه آن نیز رو به افزایش خواهد رفت. چطور؟
به عنوان مثال در تصویری که برای شما قرار داده ایم. شماره یک که مشاهده می کنید با تگ font شروع شده در ادامه بعد از size مساوی با دو دابل کود است بین این دو دابل کد اعداد با بالا رفت با اندازه فونت حجم بیشتر یا آن را بزرگ تر به نمایش در می آورند. در تصویری که می بینید به ترتیب از جمله ۱ تا شماره ۴ با بالا رفتن اعداد داخل دابل کود اندازه فونت ها نیر در مرورگر رو به افزایش رفته است. در ادامه با ما همراه باشید.
در بین خط های نوشته شده ما از تگ br استفاده کردیم اما سوال ایجاست که این تگ br چه ارتباطی با تگ فوت دارد. خب اصلا ارتباطی ندارد. تگ br عنوان تگی پر کاربرد در زبان HTML است که خط ها را می شکند!!! منظور از شکستن خط یعنی بدون استفاده از آن مرورگر خط ها را به صورت پشت سرهم نمایش می دهد یعنی آن ها را به یک خط در می آورد که این کار زیاد جالب نیست. پس برای دوری از این کار از تگ br استفاده می کنیم. این تگ به صورت نوشته میشه و به تگ بسته دیگر نیازی نداره!
آشنایی با تگ font در HTML

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *