سی شارپ #C

آموزش برنامه نویسی #C – اضافه کردن کنترل ها به برنامه

اضافه کردن کنترل ها به برنامه#C – آموزش برنامه نویسی #C

با سلام امیدوارم تونسته باشید از پست های قبلی کمال استفاده را کرده باشید.
همانطور که در پست قبلی توضیح داده بودم امروز می خوام در مورد اضافه کردن کنترل ها براتون بگم، امیدوارم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.
نمونه ای از کلیدها را می توانید در پست زیر مشاهده کنید
اموزش برنامه نویسی#C

آموزش برنامه نویسی #C

۱)اگر برنامه هم اکنون درحال اجراست آن را متوقف کنید، زیرا باید تعدادی کنترل به فرم اضافه کنید .بهترین راه برای بستن برنامه کلیک کردن روی دکمه ی X در سمت راست نوار عنوان است. همچنین می توانید بر روی مربع آبی رنگ در برنامه کلیک کنید (اگر اشاره گر ماوس خود را بر روی آن نگه دارید عبارت”Stop Debugging”در کادر زرد نمایش داده می شود).

آموزش برنامه نویسی #C

۲)یک کنترل لیبل به فرم اضافه کنید . برای این کار، در جعبه ابزار روی کنترل Labelکلیک کنید ئآن را تا محل مورد نظرتان بر روی فرم بکشید و سپس آن را رها کنید. همچنین برای قرار دادن یک کنترل روی فرم می توانید یر روی آیکون آن در جعبه ابزار دوبار کلیک کنید.

آموزش زبان C#
آموزش برنامه نویسی #C

۳)اگر کنترل لیبلی که بر روی فرم قرار داده اید در مکان مناسبی قرار نگرفته است،مشکلی نیست.هنگامی که کنترلی بر روی فرم قرار می گیرد ، می توانید آن را جابه جا کنید ویا اندازه ی آن را تغییر دهید. فرم بعد از قرار دادن کنترل بر روی آن نشان می دهید. برای حرکت دادن کنترل روی فرم، بر روی آن نشان می دهید. بر روی ناحیه نقطه چین در فرم کلیک کنید و آن را به مکان مورد نظرتان بکشید . از نظر اندازه هم، کنترل لیبل خود را متنی که درون آن وارد می کنید هم اندازه می کند. پس خیالتان از این نظر راحت باشد.
دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت خوشتون اومده باشه، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

آموزش برنامه نویسی #C

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *