سی شارپ #C

آموزش برنامه نویسی #C- ساخت یک پروژه قسمت۲

با سلام به دوستان وعلاقه مندان به زبان برنامه نویسی #Cامیدوارم کمال استفاده از پست های قبلی رو کرده باشید. امروز میخوام، ادامه مطلب گذشته (ساخت یک پروژه ) را براتون توضیح بدم.
اجازه بدید برنامه را محاوره ای ترکنیم. باید تعدادی کنترل به فرم اضافه کنیم ، دوکلید، یکیLable ویک TextBox (کادر متنی)به زودی خواهید دید که اضافه کردن اینها با استفاده از ToolBox چه قدر راحت هستش.
یکی یکی از ویژگی ها یا مزیت های #Visual C این است که شما می توانید مقدار زیادی از برنامه ی خودتونو طراحی کنید بدون اینکه کدی بنویسید. البته برای آنها کد نوشته می شود، اما این کد دور از دید شما است و ویژوال #C آنها را برای شما می نویسد.

جعبه ابزارها:
برای دسترسی یه جعبه ابزار سه راه وجود دارد:
۱٫ ازمنویView گزینه ToolBox را انتخاب کنید.
آموزش C#
۲٫از نوار ابزار استاندارد آیکون مربوط به آن را انتخاب کنید.
۳٫کلیدهای Ctrl+Alt+X را فشار دهید.
بدین ترتیب جعبه ابزار در قسمت چپ برنامه نمایش داده می شود.
جعببه ابزار شامل کنترل هایی می شود که می توانید بر روی فرم قرار دهید. کنترل ها مانند کلیدها، کادرهای متنی(Textbox) ، دکمه های رادیویی ویا لیست های ترکیبی می توانند از جعبه ابزار انتخاب شوند وروی فرم قرار گیرند.
آموزش برنامه نویسی#C
کنترل ها می توانند به هر ترتیبی که بخواهید به فرم اضافه شوند. بنابراین این مورد که شما کلید ها رو قبل از کادرهای متنی بر روی فرم قرار دهید ویا لیبل ها (Lable) را قبل از کلیدها رسم کنید اهمیتی ندارد. در قسمت یا جلسه بعدی، قرار دادن کنترل ها بر روی فرم را شروع می کنیم.
دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت خوشتون اومده باشه، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.