سی شارپ #C

آموزش برنامه نویسی #C – ویرایشگر کد

با سلام و درود فراوان به شما دوستان گرامی ، امیدوارم تونسته باشیم رضایت شما دوستداران به زبان برنامه نویسی #C را درجلسات گذشته جلب کرده باشیم در این بخش می خواهیم در مورد ویرایشگر کد یا پنجره کد ، که کد برنامه رو داخلش می نویسم صحبت کنم.
در قسمت های قبلی در مورد ساخت پروژه Hello User صحبت کردیم، و گفتیم که چگونه کنترل ها رو به برنامه اضافه کنیم و در این قسمت می خواهیم در مورد نوشتن کد در پنجره HelloUser.Design صحبت کنم.
حالا که فرم Hello User را ایجاد کرده اید، باید مقداری که به آن اضافه کنید تا کارهای مورد نظر را برایتان انجام دهد. تا کنون دیده اید که اضافه کردن یک کنترل به فرم تا چه حدی ساده است. فراهم کردن یک کارایی خاص برای این کنترل ها به وسیله کد نیز، زیاد سخت تر از اضافه کردن کنترل به فرم نیست. برای اضافه کردن کد به کنترل مورد بحث، فقط کافی است که روی آن دوبار کلیک کنید. با این کار ، صفحه ویرایشگر کد همانطور که در شکل زیر می بینید باز می شود.
آموزش C#
دقت کنید که یک لبه دیگر به لبه های بالای صفحه اصلی در ویژوال استودیو اضافه شد. حالا در محیط ویژوال استودیو دو پنجره Design و Code دسترسی دارید . برای طراحی ظاهر و رابط کاربری برنامه باید از قسمت Design ، و برای نوشتن کد برنامه باید از قسمت Code استفاده کنید. توجه کنید که ویژوال استودیو برای کد مربوط به یک فرم، یک فایل مجزا ایجاد می کند. قسمت های بصری و قسمت های که به ظاهر فرم مربوط هستند در فیلی به نامHelloUser.Designer.cs و کد های مربوط به چگونگی عملکرد فرم در HelloUser.cs قرار می گیرد. این مورد خود از یکی از دلایلی است که موجب راحتی برنامه نویسی با ویژوال استودیو می باشد.
با استفاده از قسمت Design می توانید ظاهر برنامه خود را طراحی کنید، سپس با استفاده از قسمت Code کد مربوط به فرم را بنویسید.
قسمت مهم دیگر در پنجره مربوط به کد، دو جعبه ترکیبی موجود در بالای صفحه است. به وسیله این دو می توانید به سرعت به قسمت های مختلف فرم خود دسترسی داشته باشید. اشاره گر ماوس خود را بر روی جعبه ترکیبی سمت چپ ببرید و مقداری بر روی آن نگه دارید. راهنمایی ظاهر شده و می گوید که این کادر ، مربوط به Types است. اگر این لیست را باز کنید، لیستی از تمامی کلاسهای موجود در فرم خود مشاهده خواهید کرد.اگر اشاره گر ماوس خود را بر روی جعبه ترکیبی سمت راست ببرید، راهنمای ظاهر شده به شما می گوید که این قسمت مربوط به Members است .
اگر این لیست را باز کنید، نام تمام توابع و زیر برنامه هایی که در کلاس انتخاب شده در سمت چپ قرار دارند را خواهید دید. اگر فرم جاری محتوی مقدار زیادی کد است، به وسیله این قسمت می توانید به راحتی بین توابع آن جابه جا شوید.
آموزشC#
دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید ، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.
نویسنده: مسعود ثابتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *