HTML و CSS

آموزش برنامه نویسی HTML – ابزار های تگ img (عکس)

سلام! امروز به آموزش خواص که می توانیم در یک عکس استفاده کنیم به صورت ساده می پردازیم. این خواص را در هر پارا گراف به صورت جداگانه بررسی می کنیم اما این خواص در تنها تگ ایمیج بررسی می شوند و می توانید از هر کدام یا به هر تعداد استفاده کنید تا با هدف خود برسید. در زیر کدی وجود دارد که به این خواص می پردازد.

در ادامه با ما همراه باشید…
width
width صرفا همان طور که از اسم آن پیداست گواهی روشن بر عرض یک عکس دارد شما با این درستور در تگ img می توانید اندازه یک عکس از نظر عرض آن کنترل کنید. البته ارتفا عکس هم با این روش قابل کنترل است چگونه ارتفا عکس ضریبی از اندازه طبیعی عکس نسبت به عرض وارده شما خواهد بود . شما با نوشتن دو دابل کد و قرار داد عدد عرض عکس در بعد مساوی دستور می توانید این عمل را مانند کد زیر انجام دهید.
height
height نمادی یا دستوری از ارتفا عکس استفاده از این دستور با دستور width کاملا مشابه و عکس یکدیگر است به صورتی که در این دستور ارتفاع عکس در دست شماست و می توانید آن را کنترل بکنید.
width و height
استفاده از هر دو در یک عکس سبب می شود تا عکس را با هر اندازه با به هر صورت کشیده یا پهن کنید. یعنی با دادن عدد به دستور دیگر اندازه عکس در کنترل شما خواهد بود.
title
شما اگر از کابران سایت های مختلف باشید حتما در بعصی از آن ها دیده اید که با بردن ماوس بر روی عکس نوشته ای نمایش داده می شود که توضیحی کوتاه در مورد تصویر است. این نوشته ممکن است در بعضی از عکس ها با رنگ ساده و در بعضی دیگر با رنگ و طرح ها خاص است که این دستور فقط به رنگ ساده قابل اجراست در دیگر طرح ها از کد ها جاوا اسکریپت استفاده شده که بعدا به آن می پردازیم.
alt
این دستور بیشتر در زمینه معرفی عکس در زمینه و به موتور های جستجو است در واقع یک نوع شناسنامه عکس است که معمولا در قرار دادن آن برای سئو بهتر تصویر توصیه می شود.

آموزش برنامه نویسی HTML

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *