HTML و CSS

آموزش برنامه نویسی HTML – استفاده از تگ img | قرار دادن عکس

با سلام فریدون هستم مدرسی که قرار است نحوه قرار دادن یک عکس را در صفحه ای آغشته به HTML است رو به شما آموزش بدهد. در ادامه با ما همراه باشید.
خب برای استفاده از عکس در متن HTML خودمون می تونیم از تگ img استفاده کنیم که این خود به دو روش قرار دادن عکس همراه است. روش اول قرار دادن عکس از پنجره ی ویژوال استدیو و روش دوم عکس از قبل آپلود شده با لینک خواهد بود یعنی استفاده از یک آدرس عکس خارجی که ما در توضیحات آتی با آن می پردازیم خب با کد زیر دقت کنید.

این کد به شما تگ img را نشان می دهد تگی ساده که خالی از هر گونه دستور خاصی است. همان طور که مشاهده می کنید تگ img فقط یک بار باز و بسته می شود حال به کد زیر دقت کنید.

این بار به این تگ یک عبارت اضافه شده تا معرف آدرس عکس باشد این آدرس به دو روش ذکر شده سر و کار دارد.
روش اول
در این آدرس که داخل دو دابل کد ( ” ” ) قرار دارد می توانید آدرس عکس را از پنجره ویژوال انتخاب و قرار دهید خب برای اینکار بهتر است یک پوشه منحصرا برای عکس انتخاب و آن را با نام img قرار دهید این نام گذاری سلیقه ای است و ربطی به دستور کدی ندارد حال آدرس قرار داده شده را بدون هیچ حرف اضافی مانند کد زیر در بین دابل کد های src قرار می دهید.

روش دوم
در این روش به جای آدرس در داخل خود پنجره ویژوال میتوانید به صورت آزاد از آدرس عکس آپلود شده استفاده کنید. که اگر کار شما به استفاده از هاست مربوط باشد ترجیحا از این روش استفاده کنید تا جذابیت کار برای شما نیز بالا رود.

در روش اول عکس قابل حمل بود آما در روش دوم با زخیره برنامه عکس با آن ذخیر نمی شود ودر صورت آفلاین بودن عکس به نمایش در نمی آید.

از همراهی شما سپاسگذاریم. تگ img

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *