HTML و CSS

آموزش برنامه نویسی HTML – سیر در برگه اضافه شدن قابلیت جابجایی با یک کلیک

خب یکی دیگر از کاربرد های لینک گشت و گزار در صفحه های وب ( HTML ) است. اما این کشت و گذار ها غیر از چند صفحه ممکن است اصلا منظور چیست.
فرض کنید شما یک صفحه در اختیار دارید که در آن چارتی از خلاصه ی کار و توضیحاتی طولانی برای هر بخش چارت وجود دارد اما گشتن دنبال بخشی از موضوع در این صفحه بسیار دشوار و خسته کننده خواهد بود. می دانید که بسیار از سایت های بزرگ که از صفحات طولانی استفاده می کنند از این خاصیت به عنوان یکی از ابزار لازم برای کار بر سود می برند. حال به معرفی این خاصیت می پردازیم.

لینک کردن بخش های مختلف صفحه مادر HTML

خب جواب سوال مشخص شد اما چگونه یک صفحه ای به این بزرگی را در هر بخش لینک کنیم.
به کد زیر دقت کنید.

حال درس امروز این چند خط کد HTML است. به نظر راحت اما برای درک آن باید تمرکز بالایی داشت چرا که سیر در برگه عملی بسیار پیچیده اما با خروجی جذاب است. ما دو بند مطلب با عنوانی متفاوت انتخاب می کنیم هر کدام از این بند ها مطلبی مربوط به خود را دارا است. عنوان اول که کلمه pan است ابتدا با تگ a اما این بار به جای href از name استفاده می کنیم تا متن خود یا بند انتخابی را نام گذاری می کنیم. ما بند اول خود را pan نام گذاری و متن آن را text 1 قرار دادیم. حال بعد از نام گذاری متن اول برای متن دوم نام و نشان قرار می دهیم goan نعنوان متن دوم text 2 خود متن دوم است. اکنون هر دو متن ما نام و نشانی مخصوص به خود را دارند که نمایانگر شناسنامه آنها در قالب HTML است. باز می گردیم به بند اول و بعد از معرفی عنوان بند اول عنوان مطلب بند اول را در داخل تگ H2 قرار دادیم تا برای نمایش آماده باشد. همین کار را برای بند دوم انجام می دهیم. اکنون به ساخت مهم ترین بخش یعنی ساخت لینک انتقال می پردازیم. لینک انتقال همان لینک ساده و تنها تفاوت در آدرس لینک است. یعنی هماهن طور که در کد ها می بینید از علامت (#) در ابتدا عنوان کلمه آدرس این لینک انتقال را تشکیل می دهد. حال بعد از ساخت لینک انتقال و درک آن می توانید در تمام نقاط صفحه حرکت کنید کد بالا نمونه ای کامل از این لینک است که برای درک بهتر آن با تصویر پایین دقت کنید.

آموزش برنامه نویسی HTML

آموزش برنامه نویسی HTML

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *