آموزش زبان ++C - مقدمه

آموزش برنامه نویسی++C – عملیات جمع و کم در سی

با بخش دیگری از مجموعه آموزشی زبان برنامه نویسی ++C در خدمت شما هستیم . عنوان پروژه ای که قرار است در این پست شامل شود جمع و کم شدن ساده در یک تابع و گرفتن خروجی از آن قرار می دهیم در ادامه با ما همراه باشید.آموزش برنامه نویسی++C

آموزش برنامه نویسی++C:
برای شروع طبق روال گذشته از include ها استفاده می کنیم البته فقط سه تا از آن ها به کارما می آیند. در نوشتن include ها بین حروف ها فاصله قرار ندهید چون ممکن است در گرفتن خروجی به مشکل بر بخورید. اما بعد از پایان اینکلود نوبت به تابع مین است تابعی که به ما کمک می کند تا در آن هر عمل ریاضی را به شکل درست انجام دهید تا در انتها با خروجی گرفتن به جواب درست برسیم.
خب وارد این تابع می شویم طبق روال در ابتدای آن clrcsr قرار می دهیم و در انتهای آن با getch خاتمه داده می شود. برای شروع کار تعداد کاراکتری که به آنها برای انجام این عملیات ریاضی نیاز داریم را به int مهرفی کرده تا به تابع شناسانده شود ما نکته مهم ایجاست که هر کاراکتر به صورت جداگانه و با علامت کاما(,) از هم جدا می کنیم اگر با کاما آنها را جدا نکنیم. برنامه برای اجرا همه حروف ها را فقط یک کاراکتر می شناسد. پس در این کار دقت کنید. اما این مسئه از جلسه گذشته کمی دشوار تر است زیرا اکنون شما اماده هستید که یک ضرب را به راحتی درون تابع main انجام دهید. خب همان طور که در تصویر مشاهده می کنید. اینبار پای یک جمع و تفریغ در میان هست و دقیقا طبق کاراکتر ها عمل کنید ابتدا برای هر کاراکتر مقدار و سپس عملیلت را به صورت کاراکتری وارد برنامه کنید. در نهایت دستور خروجی تابع که cout نام دارد را وارد کرده و از تابع نوشته شده خروجی بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *