آموزش زبان ++C - مقدمه

آموزش برنامه نویسی++C – عملیات کلی جمع و تفریق و ضرب با کاراکتر های چند کاراکتره

سلام این بار یاد گرفتیم که در ++C چطور جمع کنیم و تفریق کنیم و ضرب کنیم کالا می خواییم این امر رو از همیشه پیچیده تر کنیم. البته نگران نباشید تابع همون تابه هست include ها یکی هستند. اما تفاوت اصلی در این مبحث اینکه به شما نشون بدیم ++C تا چقدر میتونه پیچیده باشه خیال کردین به این آسونی میریم سر مبحث بعدی نه اشتباه کردین باید مرحله به مرحله رو یاد بگیرین پس تنبلی بزاریم کنار و گام به گام با هم یاد بگیریم.

مثل همیشه با سه include که لازم برای انجام عملیات های فعلی است استفاده می کنیم البته ذهن شما این سوال رو ایجاد می کنه که include های لازم ؟ منظور چیه ما هم در پاسخ به این سوال می گیم بله فک کردین همین سه تاست تعداد بسیار زیادی وجود داره یکی دیگه از این include ها که ما با اون ها سر روکار داریم گرافیک هستش که با اون در فضای توربو یا کد نویسی قرار شکل های زیبا یا بازی بسازیم.

خب بعد از نشوستن include ها مانند پروژه های قبلی تابع main رو مینویسیم ابتدا با اینت این برای ایت تابع مقدار تعریف می کنیم لازم به ذکر است که تعریف یک مقدار لزومی ندارد تک کاراکتره باشد شما می توانید با چند کاراکتر تنها یک کاراکتر برای این تابع تعریف کنید.

تنها را تمایز کاراکتر ها علامت کاما ( , ) ای است که بین آن ها قرار می گیرد.

این باز ما از ۸ کاراکتر استفاده می کنیم تا به جواب برسیم.

همانطور که در کد ها می بینید این ها تنها هشت کارکتر هستند که ما برای این تابع تعیرف کردیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *