سی شارپ #C

آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ #C-قسمت اول

سلام دوستان خوبم.
با آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ #C در خدمتتون هستم.
در ابتدا برای یادگیری این زبان برنامه نویسی #C، شما باید نرم افزار ویژوال استودیو (Visual Studio) ورژن ۲۰۱۰ و یا ورژن های بالاتر رو دانلود کنید ، و یا می تونین از همین سایت با مراجعه به پست های همکارانم، این برنامه رو فراهم کنین.
ابتدا می خوام محیط این نرم افزار (Visual Studio) رو براتون توضیح بدم.
در شروع وارد برنامه ویژوال استودیو (Visual Studio) می شیم.احتمالا خیلی مشتاقید که کد نویسی رو شروع کنید، ولی من به شما توصیه می کنم که کمی صبور باشین. منو نوار ابزار های این برنامه تفاوت زیادی با برنامه های دیگر، مانند: Excel یا Word نداره.
آموزشC#
نواره منوی ویژوال استودیو (Visual Studio) بصورت دینامیکیه ، یعنی بستگی به شرایط پروژه شما داره که یک سری از گزینه ها رو به منو اضافه و بعضی ها شو حذف می کنه .

منوی ویژوال استودیو (Visual Studio) شامل گزینه های File ، Edit ،Project، Build ، Debug ، Team ، Data ، Tools ، Architecture ، Test ، Analyze ، Window ، ودر نهایت Help هتش ، که من مختصرا گزینه های مهم رو براتون توضیح میدم:
آموزشC#
File : در تمام برنامه های ویندوز یک منوی فایل وجود داره که حداقل کارش اینکه میتونی از برنامه خارج شی. البته اینم بهتون بگم که منوی File در این برنامه به اینجا تموم نمیشه بلکه گزینه های مثل باز کردن ، بستن ، ذخیره کردن یک فایل و یا یک پروژه رو هم داره .
Edit : در منوی Edit به گزینه هایی مثل : Undo ، Redo ، Cut ، Copy ، Past ، Delete برخورد می کنیم که معمولا اکثرا با این گزینه ها آشنایی دارن.
View: این منو به شما اجازه سرعت بیشتر در دسترسی به پنجره های موجود در IDE مثل:Solution Explorer، پنجره Properties و پنجره Toolbar ها رو می ده.
Project:با دسترسی به این گزینه می تونین فایل های مختلف ماننده:فرم های جدید و یا کلاس ها رو به برنامه خود اضافه کنین.
Build: منو Build ، زمانی مفیده که وقتی برنامه رو تموم کردین بخواین اون رو بدون استفاده از Visual Studio #C اجراء کنید .
Debug: از مزایای این گزینه اینکه به شما اجازه می ده که برنامه خودتون رو خط به خط در ویژوال استودیو (Visual Studio) اجرا کنید . و به وسیله دیباگر ، عملکرد خودتون رو خط به خط بررسی و مشکلات شو برطرف کنین.
Data :منوی Data حکم یک بانک اطلاعاتی در این برنامه ست. البته این منو زمانی رویت میشه که بر روی کار در قسمت های بصری برنامه باشین نه در زمانی که در حال نوشتن کد هستین .
Format: منوی Format زمانی نمایش داده میشه که در حال کار با قسمت های بصری برنامه باشید که توسط گزینه های این منو طرز قرار گرفتن اشیاء موجود در فرم برنامه ( از قبیل: Button، Label و Text Box و….) رو می تونید کنترل کنین.
Tools:در این قسمت شما می تونید محیط ویژوال استودیو (Visual Studio) رو کنترل کنین.
Test:از قابلیت های منو Test اجازه دادن به شماست که تا یک برنامه رو بعد از اتمامش از بعد های مختلف از نظر کارایی و عملکرد مورد بررسی قرار بدین.
Help: از طریق منو Help شما اجازه ی دسترسی به مستندات ویژوال استودیو(Visual Studio) را دارین.این منو همچنین شامل گزینه هایی برای
وصل شدن به وب سایت مایکروسافت و دریافت آخرین نسخه های این برنامه و گزارش از مشکلاتش می باشه.
دوستای گلم امیدوارم از قسمت اول آموزش #C خوشتون اومده باشه شما دوستای عزیز می تونین نظراتتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با بنده و دیگر همکارانم به اشتراک بزارید.

2 دیدگاه در “آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ #C-قسمت اول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *