سی شارپ #C

آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ #C – معرفی پنجره های visual

با سلام به دوستای خوبم .
امروز میخوام پنجره ها در ویژوال استودیو براتون به اختصار توضیح بدم.
امیدوارم تونسته باشید از پست های قبلیم تمام استفاده رو کرده باشید وتونسته باشه به شما کمک کنه تا با این زبان برنامه نویسی ارتباط خوبی برقرار کنید، این صحبتها رو کنار میزاریم می ریم به اصل مطلب با ما همراه باشید.

برنامه ویژوال استودیو رو کلیک می کنیم وارد برنامه میشیم یا از برنامه قبلی که ذخیره کرده بودیم وارد برنامه میشیم کمی صبر میکنیم تا برنامه بالا بیاد در محیط این برنامه همان ویژوال استودیو پنجره های زیادی رو مشاهده می کنیم، که هرکدام کاربرد خاص خودشو داره.

بهتره که قبل از بخش ساخت پروژه ی ابتدایی تعدادی از این پنجره ها رو مختصرا بررسی کنیم.بهتون یادآوری کنم که همه ی این پنجره ها در کامپیوتر شما نمایش داده نمیشه بلکه باید از منوی View گزینه مربوط به اون رو انتخاب کنید، تا پنجره دیده شه.
شما همچنین می تونید مکان پنجره ها رو به دلخواه خودتون تغییر دهید و این عمل رو می تونید به صورت کشیدن این پنجره وانتقال آن به مکان جدید انجام دهید . پنجره ها میتونن تو ویژوال استودیو شناور باشند ویا به لبه ها وصل بشن. در لیست زیر به عمومی ترین این پنجره ها می پردازیم:

Server Explorer: این پنجره می تونه سرور های بانک اطلاعاتی که برای برنامه تعریف کرده اید در سترس شما قرار بده . با در اختیار داشتن این پنجره می تونید اتصال جدیدی به این سرورها ایجاد کنید، ومی تونید اطلاعات بانک ها اطلاعاتی رو ببینید.
TollBox:این پنجره شامل کنترل هایی میشه که می تونید به برنامتون اضافه کنید و با استفاده از اون پنجره ی برنامه ی خودتونو طراحی کنید.پنجره Toolboxشامل کنترل ها عمومی هستش که شامل این موارده دکمه ها یا اتصال دهنده های داده ای ، کنترل های خریداری شده یا کنترل هایی که خودتون طراحی کردید.

ِِDesignwindow: این پنجره بخشی هستش که بیشترین فعالیت ها در اون صورت میگیره . در این بخش شما می تونید رابط کاربری برنامتون رو بر روی فرم برنامه طراحی کنید. این پنجره Designer هم نامیده میشه.

Solution Explorer: این پنجره راه حل شما رو به صورت درختی نشون میده، یه راه حل میتونه شامل چند پروژه که هرکدام از این پروژه ها می تونن شامل فرم ها، کلاس ها، ماژول ها باشن که مسئله ی خاصی رو حل می کنن.

Properties: این پنجره خاصیت های قابل تغییر شئی انتخاب شده رو نمایش میده اگرچه می تونید این خاصیت ها رو به وسیله ی کد تنظیم کنید اما به طور کلی تنظیم کردن اونا در زمان طراحی راحتتره مانند زمان قرار دادن کنترل ها در فرم ها .
آموزش C#

دوستای گلم امیدوارم از این قسمت خوشتون اومده باشه شما دوستای عزیز می تونین نظراتتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با بنده و دیگر همکارانم به اشتراک بزارید.همچنین می تونید از طریق صفحه ی ما تو اینستاگرام مون به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *