سی شارپ #C

آموزش زبان برنامه نویسی #C – اتصال رشته ها

اتصال رشته ها:
اتصال رشته ها به معنی به هم متصل کردن یک سری از رشته ها در امتداد یکدیگر و ایجاد یک رشته جدید است. اتصال برای رشته ها همانند عمل جمع کردن در اعداد است. در ادامه با چگونگی این عمل آشنا خواهید شد.

آموزش زبان برنامه نویسی #C

اتصال رشته ها
۱) در پروژه ای که در بخش قبلی ایجاد کردید ، به قسمت طراحی Form 1 بروید و یک کنترل Button جدید اضافه کنید. خاصیت Name آن را برابر btnConcatenation و خاصیت Text آن برابر Concatenation قرار دهید . روی این کنترل دو بار کلیک کنید و کد زیر را در متد ایجاد شده وارد کنید:

۲)برنامه را اجرا کنید و روی دکمه Concatenation کلیک کنید. کادر پیغامی مثل شکل زیر مشاهده خواهید کرد.
آموزش زبان C#
چگونه کار میکند:
ابتدا سه متغییر از نوع رشته تعریف می کنید:

سپس به دو متغییر اول مقدار می دهید:

بعد از اینکه به دو متغییر اول مقدار دادید، دو رشته را با استفاده از علامت جمع (+) با هم جمع می کنید و عبارت جدید را در متغییر سوم به نام strResults قرار می دهید:

در واقع در این قسمت به کامپایلر می گویید:”مقدار متغییر strResults را برابر مقدار strOne به علاوه مقدار strTwo قرار بده” . هنگامی که تابع MessageBox.Show را فراخوانی کردید ، مقدار strResults برابر ” !Hello ,pangoan.net ” خواهد بود ، بنابراین نتیجه ای مشابه قبل دریافت می کنید .

دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید ، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.
نویسنده : مسعود ثابتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *