C

آموزش برنامه نویسی #C – استفاده از عملگر اتصال رشته در درون برنامه

با سلام امیدوارم تا اینجای آموزش زبان #C ، تونسته باشیم نظرتونو به این زبان پرکاربرد برنامه نویسی جلب کرده باشیم با ما همراه باشید.
استفاده از عملگر اتصال رشته در درون برنامه :
برای اتصال دو رشته به یکدیگر حتما نباید متغییری تعریف کنید و رشته ها را درون آن قرار دهید بلکه می توانید درون کد و به سرعت از آن ها استفاده کنید. این روش در ادامه توضیح داه شده است.
اتصال رشته ها درون برنامه
۱) مجددا به قسمت طراحی Form1 برگردید وی دکمه فرمان جدید به صفحه اضافه کنید. خاصیت Name آن را برابر btn InlineConcatenation و خاصیت Text آن را برابر InlineConcatenation قرار دهید روی دکمه دوبار کلیک کنید و کد زیر را وارد کنید:

۲) کد را اجرا کنید وروی دکمه ی InlineConcatenation کلیک کنید. نتیجه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد
آموزش برنامه نویسی زبان #C
توضیح چگونگی کارکرد کد بالا:
استفاده از عملگر اصال رشته مانند کد بالا را قبلا در مثال های پیش دیده بودید. چیزی که در حقیقت این کد انجام میدهد تبدیل مقدار ذخیره شده در متغیر IntNumber به رشته است. به این ترتیب این مقدار می توانید در صفحه نمایش چاپ شود. به این کد نگاه کنید:

بخش “The value of intNumber is:” در حقیقت یک رشته است، اما شما مجبور نیستید که آن را به عنوان یک متغییر رشته ای تعریف کنید در زبان #C این نوع رشته ها یک ثابت رشته ای می نامند. زیرا هنگام تعریف تا موقع استفاده ، مقدار آنها ثابت است و تغییر نمی کند . زمانی که شما عملگر اتصال رشته ها روی این رشته و متغییر intNumber استفاده کردید، مقدار متغییر intNumber به رشته تبدیل خواهد شد ودر انتهای ” The value of int Number is:” قرار خواهد گرفت نتیجه این عمل یک رشته جدید شامل هر دو عبارت رشته خواهد بود که به تابع MessageBox.Show فرستاده خواهد شد
تصویر کلی از قسمت کد در ویژوال استودیو
اموزش برنامه نویسی زبان C#

دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *