سی شارپ #C

آموزش زبان برنامه نویسی #C – کار با رشته ها

کار با رشته ها:
رشته مجموعه ای از کارکتر است که ابتدا وانتهای آن به وسیله ی علامت نقل قول(“) یا همان دابل کد مشخص می شود . روش استفاده از رشته ها را در برنامه های قبلی برای نمایش نتیجه برنامه در صفحه نمایش دیده اید. رشته ها عموما برای این منظور استفاده می شوند که به کاربر اطلاع داده شود در برنامه چه اتفاقی افتاده است و چه اتفاقی می خواهد رخ دهد. یک استفاده دیگر از رشته ها، ذخیره قسمتی از یک متن برای استفاده از آن در یک الگوریتم است، همانطور که تاکنون از رشته زیر استفاده کردید:

“… Multiplication test” و “Floating Points” نمونه هایی از رشته هستند، زیرا دارای علامت (“) در ابتدا و انتهای خود هستند. اما عبارت dblNumber چی ؟ در عبارت بالا ، مقدار متغییر dbl Number به رشته تبدیل شده و پس از ترکیب با دو رشته در صفحه نمایش داده خواهد شد.
برای مثال اگر متغییر dbl Number برابر با ۲۷ باشد، این مقدار به یک عبارت رشته ای که در کارکتر طول دار تبدیل می شود . و سپس روی صفحه نمایش داده می شود.
استفاده از رشته ها:
۱)ابتدا برنامه ویژوال استودیو خود را اجرا کرده و گزینه New project را انتخاب کرده ، و یک پروژه جدید را در ویژوال استودیو تعریف کنید ونام آن را Strings قرار دهید
کار بارشته ها
3
۲) با استفاده از جعبه ابزار ، یک کنترل Button روی فرم قرار دهید . خاصیت Name این دکمه را برابر btnstrings و خاصیت Text آن را برابر Using Strings قرار دهید . روی آن دو بار کلیک کنید و در متد ایجاد شده ، کد زیر را وارد کنید

۳) برنامه رو اجرا کنید وروی دکمه Using Strings کلیک کنید کادر پیغام همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد
5
دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید ، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *