HTML و CSS

آموزش زبان HTML و CSS – تگ ها (tag: p, b, i, del, hr)

۱٫تگ p
این تگ که به صورت <p> نوشته می شود. تا حالا احساس کردین که تو بعضی از سایت ها یا مجلات برای اینکه بر روی اهمیت یک کلمه تاکید بشه اون کلمه رو بزرگ تر از سایر کلمات می نویسند. حالا در سایت از این تگ استفاده می کنند که در تصویر زیر در قالب عبارت ۱ دیده می شود.
۲٫تگ i

عنوان تگی است که برای حروف های شما حالت کج یا ایتالیک ایجاد می کند. در برنامه word از مجموعه برنامه آفیس یکی از پر کاربرد ترین ابزار به شمار می آید . همان طور که در تصویر می بینید حالت کج را برای کلمه ایجاد کرده است.
۳٫تگ del
برای این که شما بتونید تو سایت که دارید طراحی می کنید. بخشی از حروف رو خط بگیرید به کار برده می شه برای نمونه می شه گفت که سایت هایی هستند که این کلمات را به صورت فروش هستند برای نشان دادن قیمت قبلی و قیمت جدید که تخفیف خورد قیمت قبلی رو به صورت خط گرفته شده نشان می دهند. به عبارت ۳ در تصویر نگاه کنید.
۴٫تگ پی
آیا می دونید پارا گراف چیه؟ پاراگراف عبارتی که به صورت یک متن که در پایان اون موجوع متن تموم می شه اما تگ پی چیه تگ پی همه حالت پاراگراف رو برای متن شما ایجاد می کنه البته این تگ در نگاه شما به نظر کابردی نمیاد اما در ادامه در قسمت کلاسی که برای این تگ تعریف می شه مهم بودن این تگ نشون داده می شه.
۵٫تگ اچ آر
ان تگ هم جزو تگ های کار بردی و برای ایجاد خط بین دو متن که در خصوص مسئله ای متفاوت است به کار می ره از این تگ در سایت هایی مثل دانشنامه ها بسیار به چشم می خوره.
آموزش زبان HTML و CSS - تگ ها (tag: p, b, i, del, hr)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *