HTML و CSS

آموزش مقدماتی زبان CSS و HTML – تگ H

چگونگی ارائه متن در HTML به صورت تگ H را در این قسمت بررسی می کنیم.

در ادامه بحث شما را با انواع تگ H آشنا می کنیم که به ترتیب شامل شش تگ است که به شکل زیر نمایش داده می شوند.

تگ H1 که به تگ بزرگ معروف است بزرگ ترین تک در این قسمت است که ما به شما معرفی می کنیم. البته بعدا یاد خواهید گرفت که چگونه از اندازه تگ H1 بزرگ تر بنویسید. در ادادمه با ما همراه باشید.

عنوان تگ اچ یک با اندازه ای بزرگ تر نسبت به بقیه تگ ها نمایش داده می شود همان طور که در تصویر فوق به شما شما نمایش داده شده است. تگ H1 ، H 2 ، H 3 تا H 6 به ترتیب از بالا به پایین برای شما نمایش داده شده تا با اندازه انها آشنا شوید. همان تور که در تصویر به چشم می خورد هر چه عدد تگ بالا تر یعنی از ۱ به ۲ به ۳ به ۴ به ۵ به ۶ می رود اندازه تگ H برای نمایش متن کوچک تر می شود.

برای استفاده متن درون این تگ اچ باید متن بیت تگ قرار بگیرد. که از قرار معلوم در تصویر قابل مشاهده است. عبارت پنگوئن که به صورت لاتین نوشته شده است. متن مو.رد استفاده به عنوان سرتیتر یا Head است که درون تگ H قرار دارد. تگ اچ ۶ با این که بیشترین عدد از از نظر مقدار است اما به عنوان کوچک ترین تگ قابل مشاهده است.
آموزش مقدماتی زبان CSS و HTML - تگ H

پس از مشاهده تصویر بالا بر روی متن نوشته شده در برنامه ویژیال استدیو در صفحه HTML راست کلیک کرده و گزینه صصصص را انتخاب کنید تا مرور گر پیشفرض شما به صورت آفلاین متن خروجی تک ها را نمایش دهد.
آموزش مقدماتی زبان CSS و HTML - تگ H

فرهنگ لفت:
تگ: <>
head: سرتیتر

موفق باشید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *