سی شارپ #C

آموزش برنامه نویسی #C – نشانه گذاری تغییر یافته #C

با سلام ودرود فراوان به شما دوستان ، امیدوارم تونسته باشیم رضایت شما دوستداران به زبان برنامه نویسی #C را درجلسات گذشته جلب کرده باشیم در این بخش می خواهیم در مورد نشانه گذاری تغییر یافته برای شما صحبت کنیم ، با ما همراه باشید.

نشانه گذاری تغییر یافته #C
احتمالا متوجه شده اید که کنترل های که تاکنون ایجاد کرده ایم، ساختار نام جالبی دارند.
تمامی آنها دارای یک پیشوند هستند که نوع کنترل را مشخص می کند. این کار باعث می شود که هنگام کد نویسی به راحتی نوع کنترلی که با آن کا می کنید را تشخیص دهید.

نشانه گذاری تغییر یافته #C
مثلا فرض کنید در برنامه خود یک کنترل دارید که نام آن Name 1 است. بدون هیچ پیشوندی از قبیل lbl یا txt . چطور می خواهید تشخیص دهید که این کنترل ، یک کادر متنی (TextBox) است. که نام را از کاربر دریافت می کند یا یک لیبل که یک عبارت مربوط به نام را در فرم نمایش می دهد؟
فرض کنید که در بخش ” امتحان کنید” قبلی ، کنترل لیبل را Name 1 و کنترل TextBox را Name 2 نام گذاری می کردیم، به این ترتیب مسلما گیج می شدید. اگر بعد از چند ماه می خواستید کد را تغییر دهید ، چطور می توانستید کنترل ها را از هم تشخیص دهید؟

نشانه گذاری تغییر یافته #C
هنگامی که با چند برنامه نویس به صورت گروهی کار می کنید، این مورد که، استیل و قالب برنامه را به صورت ثابت و مشخصی نگه دارید مهم خواهد شد. یکی از عمومی ترین ساختار های نام برای کنترل ها در برنامه نویسی به هر زبانی ، توسط دکتر چارلز سیمونی به وجود آمد که قبل از پیوستنش به مایکروسافت برای شرکت XPARC کار می کرد. او پیشوند های کوتاهی را به وجود آورده بود که برنامه نویسان با استفاده از آنها می توانستید به راحتی تشخیص دهند که هر متغییر چه نوع داده ای را نگهداری می کند.
جدول زیر لیستی از پیشوند هایی است که به شما پیشنهاد می کنیم در این مطلب از آنها استفاده کنید.

کنترل پیشوند
دکمه فرمان(Button) btn
جعبه ترکیبی(ComboBox) cbo
جعبه انتخاب(CheckBox) chk
لیبل(Labe1) lbl
جعبه لیست(ListBox) lst
منوی اصلی(Menu) mnu
دکمه رادیویی(RadioButton) rdb
جعبه تصویر(PictureBox) pic
جعبه متنی(TextBox) txt

دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید ، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *