HTML و CSS

آموزش HTML و CSS – آشنایی با تگ font در HTML (رنگ)

خب با ادامه مبحث خاصیت های فونت در اچ تی همراه ما باشید امروز خواهید آموخت که به متن خود رنگ ببخشید و جلوه هایی زیبا از یک اثر اچ تی بیافرنید. برای شروع همانند همیشه با انجام تمرین شروع می کنیم به تمرین اول نگاه کنید.
مانند تغییر تغییر اندازه در تمرین قبل است. اما این تمرین قرار نیست اندازه تغییر کند در ابتدا با تگ باز شروع می کنیم کلمه فونت برای شروع و عنوان کالر به دنبال آن را خولهیم داشت در مقابل کالر علامت مساوی را قرار می دهیم تا بتوانیم به رنگ اشاره کنیم. دستور کار را تایپ کردیم اما بودن رنگ فایده ای ندارد ما برای نمونه رنگ قرمز که تحت عنوان رد است را انتخاب می کنیم . صبر کنید هنوز خواندن رنگ برای مرور گر نا خوانا است باید عنوان رنگ را در داخل دو دابل کد قرار دهیم تا برای مرور گر قابل مفهوم باشد. تگ بسته در انتها قرار می دهیم تا دستور نوشته شده کامل شود در ادامه اگر از برنامه پیشنهادی ما استفاده می کنید پس به صورت اتوماتیک بعد از بستن تگ خود برنامه برای فونت تگ بسته تعریف می کند در غیر این صورت این کار را به صورت دستی انجام دهید.
آموزش HTML و CSS-تا تمرین چهارم را مشاهده می کنید که کمه پنگوءن نوشته شده سات و مدام با تغییر رنگ همراه است بین خطوط از تگ بی آر استفاده می کنیم تا فضایی بهتر به نمایش تگ ها در خط های مختلف دهد. توجه داشته باشید که انتخاب رنگ با نام انگلیسی ممکن می باشد.

اما سوال ایجاست یک سبز همیشه سبز نیست!!! بله درست است ممکن است آن رنگی که مد نظر شماست خارج از طیف رنگی کلمات باشد پس راح حل چیست ؟
جواب بسیار ساده رنگ خود به صورت طیف رنگی اعداد قرار دهید. اما طیف چیست در فوتوشاب قسمتی در جعبه ابزار وجود دارد که با آن هر رنگی که بخواهید می توانیسد اتخاب کنید این قسمت کالر پیکر نام دارد اگر از کابران فوتوشاب باشید حتما با این قسمت آشنایی دارید. شما در این پنجره از فوتوشاپ خواهید دید که طیف کسترده ای از رنگ ها که برای طراحی وکتور آماده شده اند وجود دارد. در این پنجره قسمتی با علامت # تعیین شده است که کدی از طیف رنگی مد نظر شما را در اختیارتان می گذارد پس این طیف رنگی از همان بخش انخاب شده است و با علامت # شروع می شود به مثال زیر دقت کنید.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید با ما همراه باشید با قسمت هایی دیگر از این مجموعه آموزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *