آموزش HTML + CSS - کاربرد target در لینک self - blank

آموزش HTML + CSS – کاربرد target در لینک self – blank

خب امروز در قسمت آموزش HDML علاوه بر معرفی لینک داخلی به معرفی انواع حالت های لینک که جذابیت ماجرا برای باز شدن صفحه جدید علاوه بر حفظ صفحه قبلی خواهیم داشت. آموزش HTML + CSS – کاربرد target در لینک self – blank در جلسه قبل با عنوان لینک خارجی آشنا شده ایم برای یاد آوری لینک خارجی را که با آدرس کامل از صفحه ای از سایت دیگر نشان داده ایم. اما بیایید لینک داخلی را بررسی کنیم. لینک داخلی لینک است که بین صفحه های مختلف قالب طراحی شده شما، سیر می کند و معمولا شامل آدرسی کوتاه تر خواهد بود به لیک زیر توجه کنید.

همان طور که گفته شد لینک زیر شامل بخش هایی است که در قسمت قبل در مورد لینک توضیح دادیم. اما آدرس آن دچار تغییر اساسی شده است. با ما همراه باشید با ادامه آموزش HTML + CSS – کاربرد target در لینک self – blank با مت همره باشید.

انواع حالت های باز شدن لینک مقصد

از ویژگی های لینک می توان به انتخاب چگونگی باز شدن صفحه پرداخت . یعنی در آن می توانید بگویید که صفحه شما در همان صفحه باز شود یا این که علاوه بر حفظ صفحه قبلی یک Tab جدید ایجاد کند که این خود می تواند یک حالتی متناسب با سایتی که ساخته شده برای جذاب کردن و استفاده آسان کاربر از سایت موثر باشد. به لینک زیر توجه کنید.

برای شما قابل مشاهده است که بعد از توضیحات href از target استفاده شده تا عنوان self برای لینک و مرورگر قابل خواندن باشد self_ به شما این امکان را می دهد که صفحه قبلی را حفظ کند و بدون در نظر گرفتن آن از راه لینک به صفحه جدید پیش برود. که این خود محصول خاصی از لینک و خاصیت self_ در target خواهد بود. به لینک زیر دقت کنید.

در این لینک به جای کلمه دستوری self_ از blank_ استفاده شده تا این امکان را به شما بدهد که علاوه برا حفظ صفحه آدرس لینک را در صفحه ای جدید و در تب جدید ایجاد کند.

نویسنده : Glass

سخنی با کا آموزان:

دوستانی که در این مجموعه آموزشی پایه با ما همراهی می کنند از شما بابت نظرات شما که که در جهت پیشرفت این مجموعه قرار دارد صمیمانه سپاسگذاریم                                                                                                   با کمال احترام فریددون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *