Oracle Java

آموزش برنامه نویسی Java – آرایه در Java

آرایه در Java ، یه سطل متغیر

آرایه در Java یعنی یک پک از یک نوع متغیر … خیلی وقتا شما به مقدار زیادی از متغیر‌ها نیار دارید ، مثلا ۱۰۰تا متغیر از نوع Integer . خوب برای این‌کار اگه ۱۰۰تا int تعریف کنیم که کار درستی نیست.
در اینجا بحث آرایه در Java پیش میاد ، البته این موضوع صرفا مربوط به جاوا نیست و در همه‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی هستش… در ++C ، در #C ، در Python و …

در کل داستان وقتی شما یه آرایه در Java تعریف می‌کنید در واقع یک پک از یه نوع متغیر تعریف کردید که در صورت نیازتون میتونید پُرش کنید ، مقدارش رو تغییر بدین و در هر جایی در داخل براکد کد با دادن آدرس Index به اون دسترسی پیدا کنید.

به این صورت از ابتدا نوع متغیر ، براکت باز و بسته “که البته در Java در داخلش عدد قرار نمیگیره… در زبان‌های دیگه مثل C , C Sharp و ++C در داخل اون تعداد متغیر‌های آرایه نوشته میشه ” و بعد از اون نام آرایه و در آخر سیمیکالن.
// آرایه در Java //
نوع دیگه‌ای هم هست که در همون خط مقدار دهی انجام میشه

در کد بالا به ترتیب از چپ به راست خونه‌های آرایه در Java رو دارید و نکته‌ی مهم اینه که Syntax ها از صفر شروع میشن یعنی الان در کد بالا آرایه پنج عضو داره اما عدد ۶ در خونه یا Syntax چهارم هستش… عدد ۲ در خونه‌ی صفر ، ۳ در یک ، ۵ در دو ، ۷ در سه و ۶ در چهارم هستش.

در اینجا اگر بخوایم Syntax چهارم رو عوض کنیم باید به صورت زیر عمل کنین…

همینطور که میبینین الآن من عدد ۶ رو با ۲۰ عوض کردم. به این صورت شما میتونید هر عددی رو در هر جای آرایه در Java با عددی دیگه تعویض ، حذف یا اظافه کنید.

🐧 با پنگوئن همراه باشید 🐧

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *