Oracle Java

آموزش Java – متغییر در Java

متغیر در Java

مهم ترین بخش در ذخیره‌سازی داده‌ها و اطلاعات در رم کامپیوتر مغیر ها هستند. متغییر در Java به معنا‌ی ساده مانند کاسه‌ای هستش که می‌تونید اطلاعاتتون رو به طور موقت و با آدرس تصادفی در اون داشته باشید. متغییر در Java انواع مختلفی دارند که هرکدوم فقط یک نوع از انواع مختلف داده رو در خودشون نگه می‌دارن. به معنای ساده‌تر هر کاسه مخصوص یک چیز خاص هستش.

انواع متغییر در Java عبارتند از char , int ,float , boolean , short , long , double , String , byte
int عدد , char کاراکتر ,float عدد اعشاری , bool صفر و یک(true or false) , عدد کوچک short , عدد خیلی بزرگ long که البته بعد از عدد باید L نوشته بشه که در نمونه کد میبینید , String رشته  و double اعشاری در خودشون جا میدن. (float تعداد رقم اعشار و عدد کمتری در خودش جا می‌ده نسبت به double)
نمونه کد زیر رو کپی و بعد از اون جرا کنید تا بهتر مطلب رو درک کنید و قبل از کپی حتما این موضوع رو در نظر داشته باشین که اسم پروژه‌تون Test1 باشه چون اگر نباشه در خط دوم کد خطا دارید…IJIDE10در این پنجره قبل از استارت پروژه

اگر هم نمیتونید اسم پروژه رو تغییر بدید در خط دوم کد Test1 رو به اسم پروژه‌تون تغییر بدید.

 

همونطور که در کد دیدین… بعد از اجرا تمام داده‌هایی که به برنامه دادین بعد از کامپایل با دستور (“آرگمان مورد نظر”) System.out.println چاپ میشه… در قسمت بعد بیشتر در مورد چاپ و print در صفحه کنسول و خروجی برنامه بحث میکنیم. با Pangoan.net همراه باشید.
متغییر در Java

3 دیدگاه در “آموزش Java – متغییر در Java

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *