سی شارپ #C

آموزش برنامه نویسی #C – قالب بندی تاریخ ها

با سلام امیدوارم تا اینجای آموزش زبان #C تونسته باشیم نظرتونو به این زبان برنامه نویسی جلب کرده باشیم، با ما در ادامه آموزش زبان #C همراه باشید.

قالب بندی تاریخ ها
در قسمت قبلی یکی از حالت های قالب بندی تاریخ را دیدیم. اگر متغییری از نوع تاریخ را با استفاده از تابع ToString به رشته تبدیل کنیم. تاریخ و زمان همانند شکل زیر نمایش داده خواهند شد:
آموزش برنامه نویسی C#

به دلیل اینکه تنظیمات محلی این کامپیوتر بر اساس ایران است، تاریخ به صورت YYYY/MM/DD و زمان نیز به صورت ۱۲ ساعته نمایش داده میشود . این نیز نمونه دیگری از تاثیر تنظیمات محلی کامپیوتر بر نحوه نمایش متغییر ها است. برای مثال اگر تنظیمات محلی کامپیوتر خود را برابر انگلیس قرار دهید ، تاریخ در قالب DD/MM/YYYY و زمان نیز بصورت ۲۴ ساعته نمایش داده می شود.
البته می توانید نحوه نمایش تاریخ را در برنامه مشخص کنید تا در هر سیستم با هر تنظیمات محلی به یک صورت نمایش داده شود ، اما بهتر است که اجازه دهید NET. نحو نمایش را بصورت اتوماتیک انتخاب کند ، تا هر کاربر به هر نحوی که بخواهد آن را مشاهده کند . در ادامه با چهار روش مفید برای قالب بندی تاریخها آشنا خواهید شد.
۱) اگر برنامه Data Demo در حال اجراست آن را ببندید .
۲) با استفاده از ویرایشگر کد برای Form 1، تابع مربوط به رویداد Click دکمه فرمان را پیدا کنید و کد مشخص شده در زیر را به آن اضافه کنید :

۳) برنامه را اجرا کنید با کلیک بر روی دکمه Show Data ، پنج کادر پیغام نمایش داده می شوند . همانطور که مشاهده می کنید ، کادر پیغام اول تاریخ و زمان را بر اساس تنظیمات محلی کامپیوتر شما نمایش می دهد. کادر دوم تاریخ را به صورت کامل و کادر سوم تاریخ را به صورت خلاصه شده نمایش می دهد. کادر چهارم زمان را بصورت کامل و کادر آخر زمان به صورت مختصر نمایش می دهد.

دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید ، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

نویسنده: مسعود ثابتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *