سی شارپ #C

آموزش #C-اضافه کردن کنترل ها بخش‌۳

اضافه کردن کنترل ها بخش سوم
آموزش زبان برنامه نویسی #C
با سلام ودرود فراوان به شما دوستان ، امیدوارم تونسته باشیم رضایت شما دوستداران به زبان برنامه نویسی #C را درجلسات گذشته جلب کرده باشیم در این بخش از مبحث می خواهیم به ادامه دو جلسه قبلی یعنی اضافه کردن کنترل ها بپردازیم تا آخر این مبحث با ما همراه باشید.
آموزش زبان برنامه نویسی C#- اضافه کردن کنترلها بخش سوم

آموزش زبان برنامه نویسی #C

۶)در سمت چپ پایین فرم، به همان صورت که Lable ویا TextBox را بر روی فرم قرار دادید ، یک کنترل Button هم اضافه کنید ، سپس خاصیت Name آن را به btn وخاصیت Text را به txt تغییر دهید.
**حتما از حروف کوچک برای تغییر Name استفاده کنید.**
اضافه کردن کنترل ها بخش سوم
آموزش C#
۷) حالا کلید دوم را همانند کلید اول ، با کشیدن از جعبه ابزار رها کردن بر روی فرم، در گوشه سمت راست پایین فرم قرار دهید . دقت کنید، به محض اینکه که دکمه مورد نظر را به گوشه سمت راست فرم ببرید، یک خط افقی ابی رنگ در فرم نمایان می شود. این خط به شما اجازه می دهد که مکان کنترل های موجود در فرم را تراز کنید . به وسیله ی این خط می توانید کنترل های جدید را دقیقا در سمت چپ ، راست ، بالا و پایین ی کنترل خاص قرار دهید.
به وسیله خط آبی کمرنگ کنار کنترل ، می توانید یه فاصله خاص را همواره بین لبه فرم خود و لبه کنترل های موجود در فرم رعایت کنید.
اضافه کردن کنترل ها بخش سوم
آموزش C#
اضافه کردن کنترل ها بخش سوم

دوستان گرامی امیدوارم از این قسمت به خوبی استفاده کرده باشید ، شما دوستان عزیز می توانید نظرتون رو از طریق بیان دیدگاه ها با من و دیگر همکارانم به اشتراک بگزارید، همچنین می توانید از طریق صفحه ی ما در اینستاگرام به همین نشانی ما رو دنبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *